●рокємоп тя™●
Hoşgeldin Pokéci Smile 
AnasayfaTakvimKayıt OlGiriş yap
Üye değilseniz asıl içeriği(Pokemon Hakkında) göremezsiniz.Mesajı olmayan kullanıcılar silinmiştir.

Paylaş | 
 

 Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ensarcakır
Great Trainer
Great Trainer
avatar

Mesaj Sayısı : 56
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm   Paz Ağus. 12, 2007 11:58 am

Öncelikle şunu söyliyim alıntı değildir. Oyuna başlamadan önce oyunu kaydedebiliyomusunuz diye kontrol ediniz çünki eğer SAVE’e basıp kaydedemiyorsanız ligden sonra oyuna devam edemezsiniz malesef. Oyun için taktik vericek olursam 5yada 6 pokemon yakalayıp onların üzeride yoğunlaşın 55+ şeklinde ligi rahatça geçersiniz. Birde herkesin yanlış bildiği bir mevzu varki bunu açıklığa kavuşturmak istiyorum. Bu oyunda Mewtwo nun olduğu mağara Lig bitince açılmaz. Ruby taşını yerine koyunca açılır Ligden sonra. Herkes aynı şeyi soruyor Lig'i bitirdim ama Mewtwo maağrı hala kapalı. Kapalı çünki adam sizden sadece Lig'i bitmenizi istemiyor. Delinin biri kuya bi taş atmış herkes araksından atlıyor hala o hesap Smile

Pokemonların vuruşları kaç levellerde çıktıklarına bu siteden bakabilirsiniz : http://serebii.net/pokedex-rs/


Pallet Town

Oyuna başladığınızda evinizden dışarı çıkın yukardaki çimenlere doğru gidin Oak sizin yanınıza gelip labaratuarına götürücektir. 3 pokemondan birini seçin ve Gary ile ilk savaşınızı yapın. Devamında yukarı doğru yola çıkın.

Viridian

Burdaki Gym kapalı.Poke Mart’dan Oak’s Parceli alıp Oak a götürün size Pokedex’i vericek ve bi üstteki evden Town Map’i alın.Orman'ı geçin ve önünüze çıkan tüm pokemonları yakalayın bu çok önemli. Tabiî ki hepsinden birer tane 10 tane Caterpie yakalamayın sakın. Smile

Pewter

Burada direk Gym’e girin Brock ile savaşın eğer Charmender i aldıysanız tekmeyi yiceksiniz 1-2 defa ama Metal Claw işinizi görücektir eminimki. Yendikten sonra sola doğru devam edin Bilim Adamı ile konuşun koşu ayakkabılarınızı vericek.Mağaraya girin.

Mt.Moon

Burayı yolu takip edin geçin. Cerulan’a çıkıcak burası.

Cerulan City

Öncelikle bahçeli bi ev var orda o eve girip arka bahçesine girin çiçeklerin arasında Z ye basa basa giderseniz Rare Candy bulucaksınız. Rare Candy 1 lvl verir pokemonunuza sona saklayın 60lardan onra kullanırsınız. Sonra Soldaki köprüye doğru gidin ama hazırlıklı olun Gary ile savaşıcaksınız. Sonra köprüyü geçin soldaki çimlerde Abra bulabilirsiniz bence yakalayın en iyi pokemonlardan biri. Sonra soldan devam edin ev var orda girin pokemonla konuşun sonra bilgisayara gidip Z ye basın Bill normal haline döncek onunla konuşun S.S Anne Ticket vericek bu gemimizin bileti. Dönüp Gym ye girin Misty ile savaşın sonra Gym nin üzerindeki evden devam edin aşağı doğru. Tünelden geçin.

Vermillion

İlk işiniz Poke Center daki kadından Versus Seeker’ı almak olsun. Bu item savaştığınız kişilerle tekrar savaşmanızı sağlar. Kullandığınızda başlarında tekrar ünlem çıkar. Gemiye binin bütün odaları temizleyin Kaptan’ın odasına girerken Gary ile tekrar savaşıcaksınız. Sonra Kaptan dan Cut’u alın. Bu Cut ağaçları kesmenize yarıycak. Tavsiyem bir Spearow yakalayın Gym nin üzerindeki evlerin sağdaki olanında Spearow ile Farfecth takası yapan bi kız var Farfecth Cut ve Fly’ı aynı anda kullanabiliyor. Ona öğretin yada başka bi pokemonunuza. Sonra Gym’nin üzerindeki evden Bike Voucher’ı alın adamla konuşup buda bisiklet almanızı sağlıycak
Cerulan’dan. Gym ile kapışın içerde kutular var enerjiyi kapamanız gerek sıra sıra tek tek deneyin yenin ve çıkın. Sonra gemi iskelesinin sağında bi mağara var oraya girin.

Diglet Cave

Dümdüz devam edin çıktığınızda mağaradan aşağı inin geçit gibi bişey var oda Bilim Adam ı nı bulun eğer 10 farklı pokemon yakalamışsanız size Flash diye bi HM vericek. Geri dönün bunuda kullanmadığınız bi pokemonunuza öğretin kısa bi süreliğine lazım olucak. Geri dönün diglet cave den Cerulandan geldiğiniz yöne gidin Cerulan şeğrinin sağ tarafında ağaçla kapalı biyer var ordan devam edin.

Rock Tunnel

Buradada dümdüz ilerleyin Repel kullanın bence Repel karşınıza pokemon çıkmamasını sağlar rahat edersiniz. Mart’dan alabilirsiniz. Sonra Levender Town’a çıkın.

Levender

Bişi yapmayın burada sola doğru devam edip Tünelden geçin yer altı. Celadon’a ulaşıcaksınız.

Celadon

Büyük bi apartman var oraya girin yaşlı kadından Tea ( Çay ) ı alın. Arka kapısından girip en üst kata çıktığınızda Evee yi bulabilirsiniz. Alışverişinizi yapın Gym den rozetinizi alın ve ortada eğlence yeri gibi biyer var oraya girin. Posterin önünde duran Roket Takımından biri var savaşın onunla yenince kaçıcak. Postere basın merdiven açılcak. Lift Key’i bulun roketlerden birinde. Sonra asansöre binip en üst kata çıkın. Giovanni ile savaşın. Silph Scope vericek bu Levender daki görevimizi yapmamızı sağlıycak. Celadon un solunda ağaçlı kağalı biyer var ordan girip evin içindeki kızdan Fly ‘ı alın skill gittiğimiz şehirlere tekrar uçmamızı sağlıycak. Dediğim gibi Farfecth varsa ona öğretin. Levender’a geri gönün.

Levender Pokemon Tower

En üst kattan Mr. Fuji yi kurtarın. Pokeflut vericek size evinize götürüp. Bu Snorlax’ı uyandırmamızı sağlıycak. Dümdüz sola gidin Geçemediğiniz biyer vardı orda geçit bitane. Geçitten geçin adam Tea istiyo susamış verin ona geçin ordan.

Saffron

Burda o dev binayı gidin.Burda önce Card Key’i bulun.Card Key 5.katın altında. Sonra Gary’i yenin.Gary 3. katta Card Key ile açtığınız odadaki ışınlanma yerindne geçince orda. Yanındaki adamla konuşup Lapras’ı alın. Giovanni’i yenin. Sonra o gidince arkada duran başkandan Master Ball’ı alın bu Mewtwo yakalamanıza yardımcı olcak. Sonra Gym’e gidip rozeti alın.Şehrin alt sağ köşesinde bir ev var oraya girin adam size Psychic skill’ini verir.

Fuchisa

İster Celadondan bisiklet yoluyla, isterseniz de Levenderın altındaki Snorlaks’ı uyandırıp gidin. Burdan nişanı alın. Tavsiyem bisiklet yoluncan girip orda takılan 6-7 tane bisikletliyle defalarca dövüşmek Versus Seker la iyi kasarsınız burada pokemonları. Yukarda Safari Zone var oraya girin.

Safari Zone

Burda 2 şeyi bulmanız lazım. 1. si Safari Zone’un sonundaki evden Surf TM’si.2. ise o evin sağındaki pokeball’dan çıkıcak olan Gold Teeth. O Gold Teeth i ortadaki evlerden birindeki yaşlı adama verin. Size Strenght HM’si vericek bu kayaları itmenizi sağlıycak. Machop varsa ona verin çünki Machop hem kayaları itip hemde kırabilir. Kırma işlemini ilerde öğrenicez. Surf ise denizde yüzmenizi sağlıcak.

Seofam Island

Fuchisa dan denize açılıp isterseniz buraya gelin. Burda kayaları çukurlara itip suda ki akımı durdurun. Akım durunca sizde çukurdan atlayın Arcticuno yu bulucaksınız. Ultra Ball larınızı hazırlayın. Yakalamak kolay olmıycak çünki bu kuş 50 lvl ve Efsanevi.

Cinnebar Island

Pallet’e dönün ve ordaki denize açılıp Cinnebar’a gelin. Gym’nin kapısı kilitli. Yandaki koca binaya girip Secret Key’i bulun. Gymden rozetinizi alın. Çıkınca Bill gelcek. Sizi adalara götürücek.

Islands ( Adalar )

Ilk önce yukarı doğru surf yapın. Sonra orada bi mağara var. Girin HM6 Rock Smash’i alın. Bu kayaları itmenizi sağlıcak öğretin. Sonra yukarı doğru devam edin dümdüz. Moltres ile karşılaşıcaksınız. Moltres 2. efsanevi kuş Ultra Ballarlı hazırlayın ve yakalayın kesin. Geri dönüp iskeleden 2. adaya gidin. Eğlence evi gibi bişi var oraya girin adamla konuşun kızı kaçırılmış. Evden çıkıp yukarı doğru girin ordaki kadın Başlangıç pokemonunuza Blastoise, Charizard yada Venusaur’a 150 ATK değerinde bir vuruş vericek kesin alın. 3. adaya gidin dümdüz yolunuza devam edin ormana girin ormandan kızı bulun ordan adamın evine tekrar ışınlancaksınız. Adam ile konuşun Meteroit vericek bunu Bill’e götürün. Bill size adalara tekrar gelebilmeniz için Tri Pass vericek ve Cinnebar’a geri götürücek. Buradan Direk Fly ı kullanıp Rock Tunnel girişine gidin bence çünki 3. efsanevi kuş Zaptos orda. Rock Tunnelin sağından denizden devam edin karaya ulaşın bi bina var ordan içeri gidin devam edin içerde Thunder skill ini kesin bulun 120 ATK değerinde bir Elektirik vuruşu. Zaptos yolun sonunda yakalayın onu ve Viridian’a uçun ordan.

Viridian

Burdaki Gym açık artık girin ve Giovanni yi yenin 8. Rozeti aldınız. Şimdi artık Lig’e gitme zamanı ama pokemonlarınızı 55+ yaptığınızdan emin olun Versus Seker kullanarak geliştirin pokemonlarınızı. Viridian City den sola gidin.

Victory Road

Burada dümdüz ilerleyin. Mağaraya girin. Yuvarlak tuşların üzerlerine kayaları itin Strenght kullanarak ve bitirin.

Indigo Leauge

Lig’e gelmiş bulunmaktasınız artık 6 pokemonunuzuda hazırlayın alışverişinizi yapın ve girin içeri. Burada ilk kişi Buz ve su 2. kişi Kaya ve Dövüş 3. kişi Zehir ve Hayalet 4.kişi ise Ejder pokemonlarınıa sahip. 5.kişi ise Gary. Yenin ve oyunun %75lik kısmını bitirmiş oldunuz. Lig bitince otomatik Save edicek Load yapın başlayın Oak’ın yanına gidin size yeni pokedex’inizi versin çünki artık karışınıza yeni yeni pokemonlar çıkmaya başlıycak.

Oyuna bu tam çözümden devam edebilirsiniz :
http://pokemontr.quickbb.net/t69-ensar-cakyr-fire-red-adalar-tam-cozum#125


En son ensarcakır tarafından Çarş. Nis. 18, 2012 4:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi (Sebep : Güncellendi eksikler eklendi telafuz düzeltildi.)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
GRKM93
Trainer
Trainer
avatar

Mesaj Sayısı : 17
Yaş : 25
Kayıt tarihi : 28/08/07

MesajKonu: Geri: Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm   Çarş. Eyl. 12, 2007 12:04 pm

harika bir çözüm
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ensarcakır
Great Trainer
Great Trainer
avatar

Mesaj Sayısı : 56
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Geri: Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm   Salı Eyl. 18, 2007 3:15 pm

saolasın eyw
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Mewtwo
Trainer
Trainer
avatar

Mesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 30/06/08

MesajKonu: Geri: Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm   Ptsi Haz. 30, 2008 10:32 pm

abi çok güzel de bide bunun 2. dünyası var 4. 5. 5. ve 7. adalar felan var ve bi 2 tickle (adlarını unuttum) 8. ve 9. adaya gidebiliyoruz ama o trickler bizde olmadıkları için gameshark la oluo (8. de Lugia ve Ho-oh 9. ada ise Deoxys var ). ve Cerulean cave de adam çekilio ( 1. adadaki profun istediği taşları prof a verince çekiliodu cerulean cavenin önünden galiba çocuk ) ve Mewtwoyu yakalıoz ve İndigo ya gidip bu sefer ELITE FOUR'u kazanıoz size bi ipucu Elite fourdaki ilk3. eğitmen ve gary ayni ama pokelerini levelleri ve bazi pokemonları değişik mesela 2. dünya olduğu iin yewni pokeler çıkıo mesela örnek gary ELITE FOURDA finalde yani Heracross kullanıo hatırladığıma göre 70 lvl ksüür bişiydi ama ben onarı Mewtwo ile dağıttım o ayrı dava Very Happy

Demek istediğim bunlarda var bitmio hemen İndigoyu kazanıncaARKADAŞ PARDON YAA ADALARIN TAM ÇÖZÜMÜNÜ BAŞKA KONUDA YAPMIŞSIN PARDON!!!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ensarcakır
Great Trainer
Great Trainer
avatar

Mesaj Sayısı : 56
Yaş : 26
Kayıt tarihi : 11/08/07

MesajKonu: Geri: Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm   Perş. Ağus. 28, 2008 3:03 pm

kardeş adalar tam çözüme yazdım onları Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Ensar Çakır Fire Red Çok Kapsamlı Tam Çözüm
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
●рокємоп тя™● :: Pokemon Fire Red&Leaf Green-
Buraya geçin: