●рокємоп тя™●
Hoşgeldin Pokéci Smile 
AnasayfaTakvimKayıt OlGiriş yap
Üye değilseniz asıl içeriği(Pokemon Hakkında) göremezsiniz.Mesajı olmayan kullanıcılar silinmiştir.

Paylaş | 
 

 Pokemon Fire Red / Leaf Green Tam Çözümü

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
JardeL
Moderatör
Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 82
Kayıt tarihi : 25/10/09

MesajKonu: Pokemon Fire Red / Leaf Green Tam Çözümü   C.tesi Ekim 31, 2009 2:31 pm

Fire Red / Leaf Green Tam Çözümü

İlk şehirde (Viridian City) yolu tıkayanları geçmek için ve mart'tan alışveriş yapabilmek için mart'ta size verilen Oak's parcel'i Oak'a götürmeniz lazım.
Karşınıza çıkan ilk gym'in lideri yok. Zaten oradan en son nişanı alacağız.
Brock kaya Pokémonlarına sahiptir ve Pewter City'dedir. Onu yenebilmek için su ve bitki türü pokemonlar daha etkili olur. Çizgi filmden etkilenip koca Onix'i minicik Pikachu ile yenebileceğinizi sanmayın.
Misty, su Pokémonlarına sahiptir ve bitki ile elektrik türü Pokémonlarla rahatça yenebilirsiniz. Cerulean City'dedir. Charmender'ınızla saldırmayın yazık olur. Charizard'ınız varsa tabi ki saldırın.
3. nişanı alacağınız şehirde (Vermilion City) SS.Anne gemisi bulunuyor. Bu geminin içindeki herkesi yenin ve kaptan cut'ı alıp gemiden çıkın. Siz gemiden çıkınca gemi hareket edecektir. Arkasından el sallayın.
Cut item'iyle diğer ağaçların yanında ince görünen ağaçları kesebilirsiniz. Bu sayede 3. nişanı alacağınız gym'e girebilirsiniz. İçeri girince bir sürü sepet görceksiniz. Hepsinin içini araştırıp iki şey bulmanız gerekiyor. İkincisi birincinin yanında.
Vermilion City'deki Pokémon fan club'dan bisiklet almanızı sağlayacak kağıdı alabilirsiniz. Bisiklet dükkanı Cerulean City'de. Şehrin çıkışına giderken karşınıza uyuyan bir Snorlax çıkıcak. Bunu uyandırmak için "pokeflute" lazım. Poke flute almak için silph scope lazım.
Diglett's Cave'e girin. Sonunda Viridian City'nin yanında bir yere çıkıcaksınız. Oradaki bir binadan flash item'ini alın. Bu sayede Rock Tunnele girebilirsiniz.
Rock Tunnel Cerulean City'nin sağındadır. Ayrıca yanlarında gördüğünüz gölden gidince Power Plant'a ulaşılır. Ama önce surf item'ini almalısınız.
Rock Tunnel'in sonunda Lavender Town'a ulaşırsınız. Pokémon Tower buradadır. İçi hayalet Pokémonlarla doludur ve burada silph scope olmadam poke flute alamazsınız.
Lavender Town'dan sola gidince Celadon City'e gidilir. Buradan 4. nişanı alacaksınız. Sonra şehirdeki kumarhanenin duvarındaki resme basınca yanda bir kapı açılacak.
O kapıdan girin ve oradaki bütün Roketleri yenin (Jessie ile James'e rastlamadım). Sonunda liderleri Giovanni'yi de yenin. O size sliph scope verecek.
Artık Pokemon tower'a geri dönebiliriz. Bütün katları çıkın en son katta daha önce Pokémon'larınızın korktuğu hayaletle savaşıp merdivenlerden çıkın. Ordaki adamı kurtarın.
Birden adamın evine ışınlanacaksınız. Adamla bir daha konuşunca size poke flute vercek. Artık Snorlax'ları uyandırabilirsiniz (öbürü Celadon City'nin solunda). Uyandırınca yakalamayı unutmayın.
O büyük mart'tan su alın. Sonra geçemediğiniz geçitlerden birine gidin. Oradaki görevli size susadım su isterim falan diyordu. Al suyunu deyip geçin.
Saffron City'desiniz. Busada 6. nişanı alcaz. 5.yi sonra alırız. Şehri Roket Tekımı ele geçirmiş. Şirket binasına girin. Burda karşınıza çıkan roketleri yenmeli ve şirketin başkanını kurtarmalısınız.
Şehri Roketlerden temizleyince başkan size master ball verecek. Bununla mewtwo ve efsanevi Pokémonları yakalayabilirsiniz. Artık gym'lerede girebiliriz. Sabrina'dan 6. nişanı alın.
Ama yanında bir gym daha var. O size rozet vermez ama herkesi yenerseniz Hitmonchen ve Hitmonlee verir. Ben Hitmonlee almıştım. Artık 5. nişanımızı almak için Fuchsia City'ye doğru yola koyulduk. İki yol var. Ya Celadon City'nin solundaki Snorlax'ı uyandırıp bisiklet yolundan gitcez tabi bisiklet aldıysanız. Bu arada oradaki ağacı kesip geçitten geçince küçük bir ev çıkcak. Bu evdekiler size fly itemi vercek. Böylece her yere uçabileceksiniz. Neyse, ya da Vermilion City'dekini uyandırıp gideceksiniz.
Buradan 5. nişanınızı alın. Ama burada daha işmiz bitmedi. Safari Zone'a girip Pokémon yakalayabiliriz ama bize kendi Pokémonlarımızı kullandırmıyorlar. Burada asıl amacımız Secret House'u bulup surf item'ini almak. Bunu alamazsak diğer nişanlarıda alamayız.
Bu item'i aldıktan sonra Fuchsia City'deki denize açılalım. Geldiğimiz ada Seafoam Islands. Burada Pokémon salonu yok, ama bir sürü Pokémon yakalayabilirsiniz.
Burada işiniz bitince Pallet Town'a dönüp oradaki göle girin ve gidin. Sonunda vardığınız ada Cinnebar Island. Burdaki gym'in kapısı kilitli. Açmak lazım. Bu arada elinizde Pokémon fosilleri varsa burada onları canlandırabilirisiniz.
Neyse biz işimize dönelim. Gym'in yanındaki binaya girin. Heryeri dolaşın. Amacınız secret key'i bulmak. Bu anahtarla gym'e girebilirsiniz.
Artık girin ve nişanınızı alın. Bu kadar basit. 8. nişan ise Viridian City'de. Kapalı olan gym biz 7 nişan da alıncaya kadar açılmış.Buradan nişanı alıp çıkınca bir kişi bizi almaya gelecek.Bu adam bizi bir yere götürecek.Geldiğimiz yerden gemi ile 3 numaralı yere gidin ve ilerleyin.Karşınıza hypno çıkacak ve oyunu geçeceksiniz.Sonra son nişanı almaya gidin... Lideri Giovanni tanıdık biri. Gidin ve nişanınızı alın. Ne diyim. Önce şu Pokémonunu yolla diyim. Yetmedi mi?
Pokémon ligine gitmeye hazırız. Ama önce strenght itemini almalıyız çünkü Indigo Plateau'na giden Victory Road'da bizi ittirilmesi gereken kayalar bekliyor. Fuchsia City'de bir adam size olta vermişti. Onun evinin yanındaki evdeki adama gold teethi verince oda size strenght'i verir.
Pokémon ligi binası Viridian City'nin sağ tarafında. Binanı sonunda Victory Road'a ulaşabilirsiniz. Burada yolunuzu kayaların tıkadığını göreceksiniz. Bunları strenght öğrettiğiniz Pokémonunuzla yerdeki düğmeye benzeyen şeylerin üzerine götürünce yollar açılacaktır.
Sonunda Indigo Plateau'ya varınca oradaki mart'tan max potion'lar ve revive'ler alın bolca. Çünkü üstüste 5 zorlu maça çıkacaksınız. Finalde sizi süpriz biri bekliyor.
Şampiyon olduktan sonra sadece Pokémon ligi şampiyonunun girebildiği ve içinde süper Pokémonlar olan bir mağara var. Mewtwo da orada. Ve bu mağara da Cerulean City'de.
Oyunla ilgili birkaç da öneri verelim:

Bence başlarda bir Abra yakalayıp onu Kadabra yapın. Çok güçlü oluyor. Yoksa şampiyon olana kadar Kadabra bulamazsınız. Karşınıza çıkan her çeşit Pokémondan birer adet yakalayın. Aynı Pokémondan birkaç tane yakalayıp hepsini yetiştirmeye çalışmayın. Rakibinizin Pokémonuna karşı üstün olan Pokémonlar çıkarın.

ADALARIN TAM ÇÖZÜMÜ

1.ADA
---------------
Bu adada PokemonCenter'da bir makine var ve bu makinanın çalışması için bir Ruby bir Sapphire renkli taş lazımdı yanlış hatırlammıyosam...Ruby taşı bu adada...Kuzey'e doğru surf yap ve orda bir mağaraya gir..orası bir kaplıca gibi bi yer su var filan...ordaki adamla konuş sana HM06 veriyor..sonra daha da yukarı surf yap bu sefer bir yer'e giriyorsun.bu yer de itelecek kayalar vs. var...bu yerin en sonunda bir moltres çıkıyor(lvl 50)...sonra bu yerin ilk başlarına gel...bir kapının yanında 2 tane roket seni bekliyor olcak...onları yen içeri gir...içerde biraz araştırırsan Ruby taşı'nı bulabilirsin ;)sonra bu taşı PokemonCenter'daki prof'a ver...
2. ADA
bu adada yapcak pek bişi yok.Pokemoncenter'ın yanındaki evdeki adamla konuş kızının kaybolduğunu filan söylüyecek.O laflarını bitirdikten sonra 3.adadaki Bisiklet çetesinden birisi gelcekti sanırım.Sonra 3. adaya geç.
3. ADA
Buraya gel ve bisiklet çetesini yen...sonra orman'a gir ve kızı kurtar...Kızı kurtardıktan sonra Cinnabar'a geri dönebilirsin(zaten ligi bitirenler kızı kurtarmış demektir).
4.ADA
bu adaya lig'i bitirdikten sonra gidebiliyordun sanırım.burda Breeding Center var:)Bir de İCe Cave var buraya gir roketler çıkcak sanırım onları yen ve burda HM07 buluyordun yanlış hatırlamıyorsam.
5. ADA
Bu adada bir roket üssü var ama bu roket üssüne 6. ve 7. adalardaki sorunları çözdükten sonra girebiliyorduk yanlış hatırlamıyorsam.Burda Kuzeybatı'a gidersen(surf) bir adamla konuş ve o sana togepi vercek..ayrıca Güney'e surf ile gidersen Rock Altar'ı bulursun ama bunun sırrı hayla çözülemedi(rock altar).
6. ADA
Burada sanırım Güney'e gidince bir mağara görceksin.Buranın kapısı beyaz..Bu kapıyı cut yaparak aç ve içeri girip Sapphire Taş'ını bul...Ama bulunca sanırım Roket Bilimadamı çalışıyordu senden bunu...Ve ayrıca bu olaydan sonra Roket Üssü(5. ada) açılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.Çünkü Roket Bilim adamı oraya kaçıyor taş'ı ile...senin o taşı alman gerek.(Eğer açılmadıysa 7. adadaki KAya bulmacasını çöz)
7. ADA
Kuzeyde battle tower var istersen uğrarsınGüneyde ise yukarda bahsettiğim Kaya bulmacası var.Onu çöz.Ve de daha da Güney'e gidersen Unown'ların 7 tane küçük adasını bulabilirsin.
8.ADA
bu adaya Mistery Ticked ile gidebilirsin ama bu Ticked oyunda yok!bu nedenle buraya Gameshark ile git.Sonra mağaraya gir orda ilerle yol 2'e ayrılcak.Sola gidersen Ho-oh'u sağ'a gidersen Lugia'ı yakalayabilirsin ikiside harika mutlaka yakala.
9. ADA
İşte!Oyunun En zor bölümü!En gıcık bölümü!En yorucu bölümü!Buraya gitmek içinde Mistery Ticked gerek amma oyunda olmadığından Gameshark ile git..Sonra bir üçgen kaya görceksin.Bu kayaya dokununca bir yana kaçıyor yine dokununca yine kaçıyor.En sonunda Deoxy geliyor...Ama bu kaya'a dokunmak çok zor...Belki 10 defa dokunmak gerek fakattttt(sonu sakat) bir kayaya dokunduktan sonra kaçıcakya kaçan kayaya 2-3 saniye içinde dokunman gerek herhangi bir hatada en başa dönüyorsun ben burda kayayı yedim.

Alıntıdır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Pokemon Fire Red / Leaf Green Tam Çözümü
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yellow'da Efsanevi Pokemonlar

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
●рокємоп тя™● :: Pokemon Fire Red&Leaf Green-
Buraya geçin: